Paklausk specialisto


architektai architektai. architektas architektūra architektūra. architektų biuras atestuoti architektai bendrasis planas buto interjeras buto rekonstrukcija buto rekonstrukcijos projektas būsto dizainas būsto remontas dekoravimas derinimai detalieji planai detaliųjų planų rengimas detalusis planas dizainerio konsultacija dizaineris dizaino idėjos dizaino sprendimai gyvenamoji paskirtis individualių namų projektai individualių namų projektavimas individualūs projektai intensyvumas interjeras interjeras dizainas interjero akcentai interjero akcentas interjero dizainas interjero dizainas. interjero dizaineris interjero idėjos interjero projektas interjero projektavimas interjero sprendimai kambario interjeras kartotinių namų projektai laiptai laiptų projektas lauko terasos įrengimas mažoji architektūra miegamojo dizainas namo perplanavimas namo projektas namo rekonstrukcija namo rekonstrukcijos projektas namų interjeras namų kvartalų planavimas namų projektai namų projektavimas pastatų rekonstrukcijos projektas perplanavimas projektavimas rekinstrukcija rekonstravimas rekonstrukcija rekonstrukcijos projektas senamiestis sienos griovimas daugiabučiame name sklypas spalvų parinkimas spinta spintos projektavimas statyba stoginės projektavimas svetainės dizainas svetainės interjeras svetainės interjero dizainas svetainės planavimas svetainės sujungimas su virtuve teritorijų planavimas tikslinė žemės paskirtis užuolaidų dizainas vaikų baldai vaikų kambario dizainas vaikų kambarys virtuvės baldai virtuvės baldų dizainas virtuvės dizainas virtuvės interjeras virtuvės interjero dizainas virtuvės interjero kūrimas virtuvės perkėlimas daugiabučiame name vizualizacijos žemės paskirties keitimas židiniai
Konsultacijos > Buto interjero kūrimas

Buto interjero kūrimas


2009.09.21.

Norėčiau paprašyti Jūsų pagalbos, padedant susitvarkyti savo nedideliu kambariukus. Planuojame nedideli remonta t.y. sienų dažymas ir grindų keitimas. Tai kaip ir pirmas klausimas butų kokias spalvas reiketu rinktis: kadangi veinas kambarys yra kaip miegamasis ir poilsio, o kitą planuojame daryti darbo kambarį.Miegamasis kambarys yra pietuose (yra stačiakampio formos. Kamrio daiktai: spinta, lova, ir lentyna) , todel dažnai šviečia saule, mažasis kambarys (jame atsiduriame perėją miegamojo ir poilsio zona- jie yra sujungti) yra siauras ir ilgas maždaug 3m x 5m, todel labai sudėtinga išdėlioti daiktus, nors yra tik pagrindiniai stalas, lentyna. Ka reiketų pakeisti? kokias spalvas rinktis? kaip pakeisti savo kambarius? Ačiu už patarimus, Giedrė


Giedrės buto atnaujinimas - įdomus iššūkis specialistams. Gaila, kad nepridėjote jokio planelio, būtų galima situaciją įvertinti kompleksiškiau bei detaliau patarti dėl baldų išdėstymo. Iš pateiktų fotografijų susidaro tik fragmentiškas vaizdas, kurį ir pabandysime įvertinti bei pakomentuoti. Dar detaliau ir konkrečiau patarti galėtume žinodami, kas šiuose namuose gyvena (kiek asmenų, ar yra vaikučių ir kt.).
 
Nedidelė namų erdvė, pereinami kambariai sufleruoja, kokias apdailos medžiagas ir interjero elementus galima būtų pasiūlyti šiuo konkrečiu atveju. Jei planuojate nedidelį remontą- perdažyti sienas/lubas bei atnaujinti grindis - svarbiausia apsispręsti, kokias naudosite apdailos medžiagas. Kalbant apie grindų atnaujinimą reiktų apsispręsti: ar norite palikti tas pačias medines grindis tik jas perdažyti, ar bandytumėte nušveisti dažų sluoksnį paliekant esamą medžio tekstūrą, tiesiog lentas palakuojant ar paalyvuojant.

Jei apsispręstumėte keisti grindis, medžiagų pasirinkimas tikrai gausus: grindys gali būti dengiamos laminatu, parketlentėmis ar parketu. Renkantis medieną, nereiktų rinktis labai tamsaus medžio, nes patalpos tikrai nėra didelės. Šviesesnio medžio grindys turėtų vizualiai nemažinti erdvės. Natūralios medžio grindys suteiktų namams daugiau šiltumo ir jaukumo.
 
Kitas variantas galėtų būti - kiliminė danga. Tai ko gero greičiausias būdas atnaujinti grindis. Kiliminių dangų spalvų bei tekstūrų pasirinkimas taipogi didžiulis.

Akį traukianti buto šeimininkų spinta- žavus retro elementas šiuose namuose, sufleruojantis ir kitus galimus sprendimus: sienų spalvą, galbūt- sienų dekoro elementus. Kalbant apie sienas, reiktų nuspręsti, ar norite jas dažyti, ar klijuoti tapetais. Kadangi patalpos nėra didelės, siūlytumėme nesirinkti labai tamsių spalvų. Jei sienos yra dažomos, vienas iš paprasčiausių būdų susikurti sau kažką originalesnio - šiuo metu ypač populiarėjantys sienų lipdukai, kuriuos vėliau galima lengvai nuplėšti, nepažeidžiant sienų dažų.

Siūlytume ypatingą dėmesį skirti namų langams ir užuolaidoms- šviesa turi patekti į kambarius, taip suteikdama patalpoms jaukumo ir šilumos.
 
Renkantis bendrą kambarių spalvinį sprendimą, reiktų pamąstyti, ar norite daugmaž įprasto klasikinio sprendimo (kai grindys parenkamos tamsesnės už sienas), ar galbūt kontrastingo nestandartinio.
 
Pabandėme keletą Jūsų miegamojo kambario atnaujinimo variantų: pirmame parinktos šiltos spalvos, šviesios rusvos sienos ir kiek tamsesnio medžio grindys. Antrame variante - balinto medžio grindys ir žalsvai geltonos spalvos sienos. Na, o trečiajame pabandyta naudoti ryškias sodrias, kiek šaltesnes spalvas. Šie skirtingi sprendimai turėtų padėti įsivaizduoti Jūsų kambarį ir padėtų apsispręsti, kokios gyvenamosios aplinkos norite.
 
Na, o darbo kambariukui pirmiausia siūlytumėme atsisakyti užuolaidų ir pasirinkti kažką lakoniškesnio, kaip pvz. romanetes - tikrai kambarys gautų daugiau šviesos ir taptų jaukesnis. Dabartinė kambario spalva šaltoka, būtų jaukiau pasirinkus šiltesnį atspalvį. Ir galbūt paeksperimentuoti su sienų apdaila.
 
Žinoma, kuriant kompleksinį interjero sprendimą, nereiktų pamiršti ir kitų elementų - baldų, šviestuvų, užuolaidų ir t.t. Ir tikrai nebūtina išmesti visus turimus daiktus. Visada galima ant sofos ar lovos užmesti naują užtiesalą, keletą pagalvėlių, pakeisti užuolaidas - ir kambarys atgis! Pabandykite pakeisti šviestuvą. Mes visada sakome užsakovams, kad šauniam interjerui sukurti nebūtinai reikia investuoti dideles sumas - reikia tik teisingai pasirinkti!
 
Sėkmės kuriant savo namus!

Atsakymas į www.bustovizija.lt svetainės skaitytojų klausimą.
Atgal