Paklausk specialisto


architektai architektai. architektas architektūra architektūra. architektų biuras atestuoti architektai bendrasis planas buto interjeras buto rekonstrukcija buto rekonstrukcijos projektas būsto dizainas būsto remontas dekoravimas derinimai detalieji planai detaliųjų planų rengimas detalusis planas dizainerio konsultacija dizaineris dizaino idėjos dizaino sprendimai gyvenamoji paskirtis individualių namų projektai individualių namų projektavimas individualūs projektai intensyvumas interjeras interjeras dizainas interjero akcentai interjero akcentas interjero dizainas interjero dizainas. interjero dizaineris interjero idėjos interjero projektas interjero projektavimas interjero sprendimai kambario interjeras kartotinių namų projektai laiptai laiptų projektas lauko terasos įrengimas mažoji architektūra miegamojo dizainas namo perplanavimas namo projektas namo rekonstrukcija namo rekonstrukcijos projektas namų interjeras namų kvartalų planavimas namų projektai namų projektavimas pastatų rekonstrukcijos projektas perplanavimas projektavimas rekinstrukcija rekonstravimas rekonstrukcija rekonstrukcijos projektas senamiestis sienos griovimas daugiabučiame name sklypas spalvų parinkimas spinta spintos projektavimas statyba stoginės projektavimas svetainės dizainas svetainės interjeras svetainės interjero dizainas svetainės planavimas svetainės sujungimas su virtuve teritorijų planavimas tikslinė žemės paskirtis užuolaidų dizainas vaikų baldai vaikų kambario dizainas vaikų kambarys virtuvės baldai virtuvės baldų dizainas virtuvės dizainas virtuvės interjeras virtuvės interjero dizainas virtuvės interjero kūrimas virtuvės perkėlimas daugiabučiame name vizualizacijos žemės paskirties keitimas židiniai
Konsultacijos > Buto senamiestyje įrengimas

Buto senamiestyje įrengimas


2011.02.25.

Ruošiamės persikelti i naują būstą ir dabar intensyviai generuojame idėjas. Gal galėtumėte peržvelgti mūsų buto išplanavimą ir pasakyti savo nuomonę? Bučiau labai dėkinga.

Mūsų situacija:
Mes -2 suaugę ir 3 metų mergytė - ruošiamės sutilpti 2 kambarių 50 kv/m bute. Butas senas, todėl perdaryti reikės beveik viską. Lubos aukštos (virs 3m). Visi 4 buto langai žiuri į pietvakarius. Skaičiuojam kiekvieną centimetrą, nes norime kiek galima ekonomiškiau išnaudoti turimą plotą. Daugiausia diskusijų dabar kyla dėl bendro vaiko kambario ir mūsų miegamojo. Kažkaip norėtume atskirti tas erdves, bet nesumažinant viso kambario erdvės ir suteikiant mažajai smagumo, nes tas kambarys iš esmės skirtas labiau jai. Jame ji praleis didžiąją buvimo namuose laiko dalį. Jau dabar mąstome kada nors išsikraustyti iš jos kambario :) (gal į svetainę, o gal į palėpę, kuri dar visiška pašiūrė ir greit normalia gyvenama patalpa tapti nežada:(..).

Tikiuos, kad mano neprofesionalus pabraižymas bus Jums įskaitomas. Kiekvienas langelis atitinka 10cm. Dar kartą dėkoju už Jūsų laiką, jei jį man skirsite:).
 
Pagarbiai
Aušra

P.s. sienoje, kuri yra šalia sėdimojo kampo, norime palikti atidengtas šviesias plytas (mūsų draugai tam labai priešinasi:)). į tą sieną bus nuvestas ir krosnelės (ar židinio - dar neįsigilinom, kas yra kas:)) vamzdis. Plane krosnele dabar stovi kampu ir nuspalvinta gražia pilka spalva:). Šalia jos nupieštas puodas malkoms susidėti:). Krosnelė atliks ne pagrindinį buto apšildymo vaidmenį -turėsime dujinį katilą, kuriuo šildysime butą.


Įrenginėjant seną patalpą kartais galima sukurti žymiai įdomesnį ir jaukesnį interjerą, nei naujos statybos bute. Viskas priklauso tik nuo Jūsų fantazijos ir numatomo buto interjero scenarijaus. Variantų yra daugybė, todėl reiktų tik pamąstyti, koks interjeras būtų tinkamiausias Jūsų šeimai, kur galėtumėte atsipalaiduoti ir pailsėti.

Jūsų buto planavimas yra tikrai racionalus. Sprendžiant klausimą kaip vizualiai padalinti kambarį į atskiras zonas, variantų yra keletas. Paprasčiausias ir mažiausiai investicijų reikalaujantis būdas – įkomponuoti vienokią ar kitokią pastatomą širmą, kuri dalintų erdvę optiškai ir tiktų prie Jūsų pasirinkto interjero stiliaus. Kitas variantas įsirengti stacionarią pusiau permatomą pertvarėlę. Pavyzdžiui, švedų koncernas „Ikea“ yra sukūręs lengvai montuojamas panelinio tipo sistemas ant bėgelių. Bėgeliai montuojami į lubas ir grindis, o panelinį audinį galima pasirinkti iš daugybės variantų. Jei norima „rimtesnės“ pertvaros, galima būtų galvoti apie matinio stiklo ar panašios konstrukcijos sienutę, o iš svetainės pusės suprojektuoti du atskirus įėjimus su slankiosiomis sistemomis, kurios pakeistų tradicines duris. Čia tik keletas idėjų, kaip galima išspręsti Jūsų problemą.

Jei Jūsų bute yra likę tokių autentiškų detalių kaip plytų mūras, tikrai nebijokite jo atidengti ir eksponuoti. Yra specialios technologijos, kurios leidžia padengti nuvalytą mūrą apsauginiu sluoksniu, ir kitos priežiūros jam nebereikia. Autentiško mūro fragmentas, tinkamai integruotas į interjerą, gali tapti puikiu kambario akcentu, sudarys jaukumo ir šilumos įspūdį.

Kalbant, ką geriau pasirinkti: krosnelę ar židinį, Jūsų atveju siūlyčiau rinktis krosnelę. Krosnelės užima nepalyginamai mažiau erdvės nei židiniai, ir, jei skaičiuojate kiekvieną kvadratinį centimetrą ploto, ji būtų racionalus pasirinkimas. Be to, šiuolaikinių krosnelių dizainas labai įvairus: nuo klasikinių iki ypač ekstravagantiškų modernių. Reikia tik pasirinkti pagal savo kuriamo interjero stilių.

Kadangi minėjote apie palėpę, kurią ateityje planuojate įsirengti, jau dabar reiktų apmąstyti keletą svarbių dalykų: pavyzdžiui, kur bus patekimas į palėpę: jei iš buto, tai kurioje vietoje jis numatytas, kur bus laiptai, kiek erdvės jiems reikia palikti, kaip gražiai įkomponuoti į buto interjerą ir t.t.

Atsakymas į www.bustovizija.lt svetainės skaitytojų klausimą.
Atgal