Paklausk specialisto


architektai architektai. architektas architektūra architektūra. architektų biuras atestuoti architektai bendrasis planas buto interjeras buto rekonstrukcija buto rekonstrukcijos projektas būsto dizainas būsto remontas dekoravimas derinimai detalieji planai detaliųjų planų rengimas detalusis planas dizainerio konsultacija dizaineris dizaino idėjos dizaino sprendimai gyvenamoji paskirtis individualių namų projektai individualių namų projektavimas individualūs projektai intensyvumas interjeras interjeras dizainas interjero akcentai interjero akcentas interjero dizainas interjero dizainas. interjero dizaineris interjero idėjos interjero projektas interjero projektavimas interjero sprendimai kambario interjeras kartotinių namų projektai laiptai laiptų projektas lauko terasos įrengimas mažoji architektūra miegamojo dizainas namo perplanavimas namo projektas namo rekonstrukcija namo rekonstrukcijos projektas namų interjeras namų kvartalų planavimas namų projektai namų projektavimas pastatų rekonstrukcijos projektas perplanavimas projektavimas rekinstrukcija rekonstravimas rekonstrukcija rekonstrukcijos projektas senamiestis sienos griovimas daugiabučiame name sklypas spalvų parinkimas spinta spintos projektavimas statyba stoginės projektavimas svetainės dizainas svetainės interjeras svetainės interjero dizainas svetainės planavimas svetainės sujungimas su virtuve teritorijų planavimas tikslinė žemės paskirtis užuolaidų dizainas vaikų baldai vaikų kambario dizainas vaikų kambarys virtuvės baldai virtuvės baldų dizainas virtuvės dizainas virtuvės interjeras virtuvės interjero dizainas virtuvės interjero kūrimas virtuvės perkėlimas daugiabučiame name vizualizacijos žemės paskirties keitimas židiniai
Konsultacijos > Namo perplanavimo sprendimai

Namo perplanavimo sprendimai


2011.02.25.

Labai norime paprašyti specialistų pagalbos. Norime perplanuoti namo pirmą aukštą, kuriame iš trijų kambarių, vonios ir virtuvės norime padaryti virtuvę sujungtą su svetaine, kurioje būtų erdvė valgomajam. Taip pat vietoj vonios būtų svečių WC. Norime sužaisti su spalvomis, kad namai būtų jaukūs ir šilti, tačiau liktų erdvūs. Virtuvės baldus planuojame gaminti šviesius su tamsesniu darbo paviršiumi (riešuto spalvos ar net tamsesnės rudos paviršiumi). Virtuvės grindis planuojame dėti plytelėmis, tačiau dar nenusprendėm kokios spalvos. Kadangi iš virtuvės matysis valgomojo zona, valgomasis stalas būtų tamsesnis apvalus, o kėdės šviesios. Iš valgomojo bus išėjimas į terasą, todėl dar svarstome kuo turėtų būti paslėpti langai - žaliuzėmis, romanetėmis, ar užuolaidomis. Pridedu maketą mūsų planuojamų pasikeitimų su išmatavimais.


Labai gerai, kad žinote kokių namų norite, turite savo viziją ir siekiate ją įgyvendinti. Skirtingos grindų dangos, kaip kad planuojate virtuvėje ir svetainėje, puikiai tinka vizualiam erdvių atskyrimui. Tačiau kai turite vieną bendrą erdvę, galima daug drąsiau šias vizualines ribas susidėlioti, pasirenkant dangų sujungimo vietas, galbūt- formas. Kartais labai racionalus ir estetiškas sprendimas gali būti ta pati grindinių plytelių danga tiek virtuvėje, tiek koridoriaus dalyje. Tokiu būdu tarsi pratęsiama šių patalpų erdvė.


Kadangi esate apsisprendę dėl baldų spalvinės gamos, tereikia pasirinkti konkrečias faneruotes, kurios derėtų tarpusavyje. Kontrasto principu suprojektuoti virtuvės baldai žiūrisi tikrai gerai. Tačiau, dar kartą reiktų pastebėti, kad abi baldų spalvos turėtų derėti tarpusavyje.


Valgomojo baldai galėtų ir tiesiogiai neatkartoti virtuvės baldų spalvų. Galbūt pakaktų, kad jie visi, tiek stalas tiek kėdės, būtų kurios nors vienos spalvos, o antrąją spalvą kompensuotų staltiesės, padėkliukai, servetėles ir t.t. Variantų daugybė. Tačiau planuojant valgomojo ir virtuvės baldus, nereiktų pamiršti ir visų kitų korpusinių baldų: sekcijų, spintų ir kt. Interjerai, kuriuose korpusiniai baldai dera tarpusavyje visada atrodo vientisai ir išbaigtai.


Na o kalbant apie langus, kodėl Jūs manote, kad juos reikia slėpti? Netgi priešingai, langus reikia palikti kiek įmanoma mažiau užslėptus, ir tikrai nemažinti per juos patenkančio šviesos srauto. Svetainės, kaip pagrindinės namų erdvės, langų apipavidalinimui žaliuzės tikrai nėra pats tinkamiausias variantas, daug jaukiau ir estetiškiau atrodo užuolaidos ar romanetės. Kadangi turite išėjimą iš svetainės į terasą, renkantis vieną ar kitą variantą nepamirškite apsvarstyti ir tvirtinimo sistemos, ar ji vėliau nekliudys.

Atsakymas į www.bustovizija.lt svetainės skaitytojų klausimą.
Atgal